piątek, 27 marca 2015

Wyzwanie - Dotyk Gwen Frost. Estep Jennifer.

Nazywam się Gwen Frost i posiadam wyjątkowy dar…
Potomkowie legendarnych wojowników takich, jak Spartanie, Amazonki czy Walkirie posiadają magiczne moce.
W Akademii Mitu uczą się panować nad swoimi umiejętnościami i ich odpowiednio używać.
Główną bohaterką serii jest siedemnastoletnia Gwen Frost, obdarzona nadzwyczajnym talentem. Jej cygański dar, polega na tym, że wystarczy jej jeden dotyk, aby wiedzieć wszystko o danym przedmiocie czy człowieku. Jednak Gwen czuje nie tylko pozytywne wibracje, lecz także te złe i niebezpieczne. Szybko się orientuje, że jest o wiele silniejsza niż myśli i że będzie potrzebowała swoich umiejętności, aby pokonać potężnego wroga – mrocznego boga Loki.

Gwen Frost ma 17 lat. Od niedawna chodzi do akademii mitu, szkoły, w której uczą się potomkowie dawnych bohaterów. Trafiła tam po śmierć swojej mamy. Dziewczyna uważa, że nie pasuje do tego miejsca. Jej dar w niczym nie przypomina zdolności innych uczniów, którzy są nadzwyczaj silni i świetnie radzą sobie z bronią. W przeciwieństwie do nich Gwen nawet nie wierzy w tę całą mityczną historię.
Gwen ma niezwykły talent. Wystarczy, że dotknie jakiegoś przedmiotu, aby poznać związane z nim, myśli, uczucia wspomnienia właściciela. To samo dotyczy ludzi. Wystarczy dotyk, aby poznać wszystkie tajemnice.
Któregoś dnia Gwen wykorzystuje swoje zdolności, aby odnaleźć bransoletkę dla Carsona, kolegi z klasy. W ten sposób poznaje sekret z nią związany. Zawieszka doprowadza ją do Daphne.
Później, podczas pracy w bibliotece, Gwen odnajduje ciało najpopularniejszej uczennicy. Dziewczyna ma przecięte gardło. Nikt nie wydaje się zbytnio przejmować śmiercią tej dziewczyny.
Cyganka nie może przestać zastanawiać się, co spotkało koleżankę i dlaczego jej dar nic jej nie powiedział. W tym celu wykorzystując zdobyte wcześniej informacje zwraca się o pomoc do Daphne. Od tego momentu dziewczyny zostają przyjaciółkami, a dzięki Gwen Daphne i Carson zostają parą.
Działania Gwen sprowadzają na nią niebezpieczeństwo. Z pomocą przychodzi jej przystojny Spartanin, Logan. Chłopak ma opinię kobieciarza, podpisującego materace swoich zdobyczy. Gwen zakochuje się w nim, a i on zdaje się czuć coś do niej.
Rozwiązanie zagadki śmierci Jasmine jest zaskakujące i niespodziewane. Gwen w końcu odkrywa prawdę. Poznaje także pochodzenie swojego daru, i zaczyna wierzyć w historie opowiadane na lekcjach.
Książka jest bardzo interesująca i zaskakująca. Czytanie jej sprawiło mi dużo przyjemności. Gwen ma charakterek i z uporem dąży do rozwiązania zagadki. W powieści jest wszystko, co potrzebne, aby miło spędzić przy niej czas. Szybka akcja, romans i interesująca bohaterka, którą od razu polubiłam.

W ramach wyzwania: "Czytam Opasłe Tomiska"