piątek, 27 marca 2015

Wyzwanie - Pocałunek Gwen Frost. Estep Jennifer

 Gwen Frost żyje. Jeszcze. Bo żniwiarze, wysłannicy boga chaosu, zamierzają ją zabić. Dlatego dziewczyna musi nauczyć się walczyć. Jej trenerem, w Akademii Mitu, jest atrakcyjny Logan Quinn, w którym Gwen potajemnie się podkochuje. Komplikacje są nieuniknione, gdyż Spartanin na początku roku szkolnego złamał jej serce. Wyjazd na narty jest dla niej dobrą okazją, aby odpocząć od ciężkich treningów. W górskim kurorcie poznaje uroczego Prestona. Szybko jednak okazuje się, że dziewczyna ma na głowie nowe zmartwienie: wrogowie Akademii Mitu depczą jej po piętach także poza murami szkoły i nie spoczną, póki raz na zawsze się jej nie pozbędą…


Gwen Frost znajduje się w niebezpieczeństwie ze strony rodziny dziewczyny, która przez nią zginęła. Aby Gwen była w stanie się bronić profesor Metis każe jej brać dodatkowe lekcje walki. Uczyć ma ją Logan. Pomagają im dwaj jego koledzy, Olivier i Kenzie.

Pewnego razu obserwując Logana i jego dziewczynę, Gwen przypadkiem odkrywa, że dzięki talentowi może wykorzystywać wspomnienia innych, aby nabyć nowe umiejętności. Dowiaduje się także, że Olivier jest w kimś zakochany, jednak nie odkrywa, w kim.
Wracając od babci Gwen omal nie ginie pod kołami samochodu. Później ktoś strzela do niej z łuku w bibliotece. Dziewczyna jest przekonana, że to nasłany przez astonów żniwiarz, i zastanawia się jak odkryć, kto nim jest.

Tymczasem szkoła organizuje zimowy festyn. Wszyscy wyjeżdżają do kurortu, aby imprezować z uczniami z innej szkoły. Gwen poznaje tam przystojnego Prestona z Nowego Jorku. Chłopak wpada jej w oko i wydaje się być świetnym sposobem na zapomnienie o Loganie. Nie dziwi ją, że chłopak pojawia się tylko, gdy Gwen jest sama.

Drugiego dnia wyjazdu, podczas wielkiego festynu, Preston zaprasza Gwen na obiad. Na nieszczęście wyciąg akurat się zepsuł i Gwen musi zejść z góry pieszo. Gdy jest w połowie stoku słyszy wybuch. Odwraca się i dociera do niej, że leci na nią ogromna masa śniegu. Dziewczyna cudem unika śmierci przywiązując się do drzewa kurtką. Później dowiaduje się od nauczycieli, że lawina nie była przypadkowym zdarzeniem. Dziewczyna zaczyna zastanawiać się, kto chce ją zabić.
I znów jej działania doprowadzają do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Gwen dzięki swojemu darowi cudem przeżywa starcie ze żniwiarzem.

Po dramatycznych wydarzeniach Olivier zostaje jej przyjacielem. Zmienia się także coś między nią i Loganem. Dziewczyna ma nadzieję, że w końcu będą mogli się spotykać.
Dziewczyna poznała także prawdziwą przyczynę śmierci swojej mamy. Było to dla niej straszne przeżycie. Pod jego wpływem poprzysięgła osobistą zemstę tajemniczej żniwiarce.

Główną bohaterkę spotyka wiele nieprzyjemnych, niebezpiecznych momentów.... Czasem myślałam czy aby autorka nie przesadza trochę z tym  narażeniem życia Gwen... i koniecznością ciągłego oglądania przez nią Logana i jego dziewczyny...

Jednak kolejna część cyklu Akademia mitu przyniosła mi niezwykłe chwile. Autorka ponownie zaskoczyła mnie zakończeniem. Jestem pod dużym wrażeniem odwagi Gwen, która pomimo wielkiego niebezpieczeństwa nie poddała się i obroniła siebie i przyjaciół przed śmiercią.

W ramach wyzwania: "Czytam Opasłe Tomiska"