czwartek, 14 maja 2015

Girl Online. Zoe Sugg

Pod nickiem Girl Online Penny dzieli się na blogu najskrytszymi myślami o przyjaźni, chłopcach, szkolnych dramatach, swojej szalonej rodzince i atakach paniki, które skutecznie komplikują jej życie.
Kiedy sprawy osobiste Penny przybierają naprawdę zły obrót, rodzice zabierają ją do Nowego Jorku. Tam Penny poznaje Noah – przystojnego gitarzystę. Zaczyna się w nim zakochiwać, co szczegółowo opisuje na swoim blogu.

Ale Noah też ma pewien sekret. Sekret, który może doprowadzić do ujawnienia tożsamości Girl Online i bezpowrotnie zniszczyć największą przyjaźń Penny.

Marzyłam, żeby napisać książkę i nie mogę uwierzyć, że to marzenie się spełniło.
Girl Online to moja pierwsza powieść i ogromnie się cieszę, że ją przeczytacie!
Zoe

Zoe Sugg, czyli Zoella, pisała opowiadania już od najmłodszych lat. Dziś jej blogi o modzie i urodzie śledzą rzesze fanów, a jej kanał YouTube subskrybują miliony użytkowników.  
Po „Girl Online” sięgnęłam, dlatego że tak wile z was o niej pisze i mówi. Postanowiłam sprawdzić, o co tyle szumu.
Nie czytałam żadnych recenzji ani opinii, aby podejść do niej z czystym umysłem.

Bohaterką książki jest Penny, nastolatka, której przydarzają się różne niefajne rzeczy właśnie wtedy, gdy chciałaby wyjść na fajną. Dziewczyna bardzo się tym stresuje, co zawsze jeszcze pogarsza sytuację.
Jedyne miejsce, w którym Penny czuje się pewnie będąc sobą to jej blog. Tylko jedna osoba wie, o tym blogu, jej najlepszy przyjaciel Eliot.
Penny uwielbia też robić zdjęcia. I właśnie podczas premiery szkolnego przedstawienia, gdy ma zrobić zdjęcie całej obsadzie przydarza jej się najstraszniejsza rzecz na świecie. Dziewczyna jest załamana. Sytuacja pogarsza się gdy „przyjaciółka” Penny wrzuca do sieci film z jej „przygodą”.

W międzyczasie mama Penny dostaje propozycję zorganizowania wesela w Nowym Jorku tuż przed świętami.
Penny, jej rodzice i Eliot lecą na drugi brzeg oceanu. Podczas tej podróży Nastolatka zaczyna się zmieniać. Zaczyna zdobywać kontrolę na swoim strachem i pewność siebie. Przestaje na każdym kroku myśleć, co inni o niej pomyślą.
Przyczynia się do tego chłopak poznany w hotelu. Noah. Chłopak z Brooklynu, jak nazywa go na blogu.
Noah lubi ją za to, jaka jest. Przy nim nie musi niczego udawać. Przy nim może być sobą.
Gdy Penny wraca do domu odkrywa, że Noah jest wschodzącą muzyczną gwiazdą, i w dodatku ma dziewczynę. Rozpętuje się piekło. Penny przestaje już być anonimową blogerką.

Girl Online jest książką o nastolatce i dla nastolatek. Mimo, że nastolatką nie jestem od jakiegoś już czasu pokochałam te książkę za Penny.
Za Penny która tylko w sieci czuje się pewnie. Za Penny, która postanawia walczyć ze swoim strachem. Za Penny, która w końcu lubi być sobą.
Mogłabym napisać, że wiele rozwiązań, czy sytuacji wydaje mi się naiwnych, czy głupich. No, ale co z tego?
Chodzi o to, jak Penny przestała się przejmować i zaczęła czerpać radość z bycia sobą. O to, że w końcu postawiła się ludziom, którzy ją ranili, i których tak naprawdę nie lubiła. 
Chodzi o to, aby nie bać się być sobą.
Nowa LILI

Kolejna notka już wkrótce XXX